Metrolodzy versus koronawirus

Pandemia COVID-19 wywróciła nasz świat do góry nogami. Zewsząd docierają do nas dramatyczne informacje o kolejnych zachorowaniach, czy opcji przedłużenia stanu pandemii nawet o rok… Oczywiście wszyscy staramy się jakoś sobie z tym radzić.

Wielu z nas siedzi w domu, usiłując realizować swoje zawodowe obowiązki, jak tylko się da… na odległość, jednocześnie realizując zalecenia pandemiczne o minimalizowaniu wychodzenia z domu. 

Nasi szefowie stają jednak przed dramatycznymi wyborami, czy zapewnić bezpieczeństwo swoich podwładnych, karząc nam siedzieć w domu, czy jednak narazić nas na ryzyko utraty zdrowia czy wręcz życia i wysłać do pracy. Konsekwencje gospodarcze obecnego stanu rzeczy trudno sobie wyobrazić… ale już dziś wiemy, że dobrze nie będzie…

Ostatnie dni pokazały mi dobitnie, jak ważna jest komunikacja i pokazywanie tego, co się robi. Nawet, jeśli ktoś potencjalnie zareaguje w rodzaju: po co się chwalić pracą, za którą i tak nam płacą. A jednak.

Przykład z ostatnich dni... brak wystarczającej komunikacji z branżą jubilerską zaowocował ciekawym kryzysem medialnym, w który włączyło się Ministerstwo Rozwoju i Rzecznik MŚP… a chodziło o zamknięte Urzędy Probiercze, które… jak się okazuje, tak do końca zamknięte nie były.

W czasach szybkich i gorących niusów oraz wszechobecnych emocji, które stwarzają przestrzeń na szukanie winnych, czasem może zabraknąć czasu na wyjaśnianie kontekstu sprawy. News to news, a w kolejce są kolejne.

Biorąc za oręż hasło - że jeden obraz świadczy więcej niż milion słów, zapraszam do fantastycznej galerii - metrolodzy versus korona wirus, czyli metrolodzy w pracy w czasach zarazy.

Nasi urzędnicy wyglądają nieco inaczej od stereotypowo pojmowanego urzędnika - ze znudzoną miną, z kawką, starym telefonem i stosem papierów na biurku... prawda? 

Mawia się, że metrologia jest jak powietrze. Gdy wszystko działa, jak należy, nikt nie zauważa naszej obecności… a na zapleczu wielu przedsiębiorstw praca aż furczy... w odpowiednio zabezpieczonych rękach… i to niezależnie od potocznych opinii o urzędnikach.

A wracając do urzędów probierczych, oficjalnie okienka rozpoczęły dziś przyjmowanie zleceń na cechowanie złota i srebra… mam nadzieję, że w najbliższych dniach również będę mógł podzielić się zdjęciami… mimo tego, że złoto lubi dyskrecję i spokój ;)

Więcej zdjęć znajdziesz tu >> https://photos.app.goo.gl/zKodoHaUzYhVUvBq6

 

źródła:

https://www.gum.gov.pl/pl/aktualnosci/3659,Metrolodzy-kontra-koronawirus.html

https://www.money.pl/gospodarka/koronawirus-a-branza-jubilerska-zamkniete-urzedy-wywolaly-paraliz-sytuacja-patologiczna-6499758188762753v.html

Back to Top