Wajcha czasu

Po raz kolejny w naszym Laboratorium Magii i Czasu przełączymy naszą wajchę czasu… z czasu letniego na zimowy! Znowu zrobi się nieco chłodniej i czekają na nas ciemniejsze wieczory.
 
Za to w niedzielę godzina na spanie gratis! Żeby tylko udało nam się przełączyć tę wajchę w odpowiednim momencie!
 
W ubiegłym roku przełączaliśmy nasze atomowe zegary z nadzieją, że to jedno z ostatnich machań wajchą… przecież to nie takie proste machnąć dokładnie w tym czasie, aby nie rozregulować społeczeństwu zegarków… poza tym wielu z nas denerwuje się na myśl kolejnej zmiany i tych ciągłych dylematów... czy dłużej, czy jednak krócej śpimy, w przód czy w tył... i po co właściwie te zmiany?
 
wajcha czasu 2019
 
Mimo tego, że w 2018 roku Komisja Europejska na wniosek Parlamentu Europejskiego podjęła działania w kierunku rezygnacji ze zmian czasu, okazało się, że diabeł tkwi w szczegółach i to wcale nie jest takie proste… do tego pandemia Covid-19 wywróciła nasz świat do góry nogami i chyba jeszcze długo będziemy machać tą wajchą w prawo i w lewo.
Chyba największa trudność to zdecydowanie za wszystkich w EU, czy zostawiamy sobie na stałe czas letni, czy zimowy? Połowa woli jasne poranki, druga połowa jasne wieczory - jak zwykle - wszystkim nie dogodzisz! Wszystko wskazuje na to, że w całej Unii nie znajdzie się mądry, który by wymyślił coś lepszego od tego, co teraz mamy.

A Ty, który czas wybierasz? Letni, czy zimowy?
 
 
P.S. Zdjęcie to oczywiście drobny żart, czas w GUM zmienia się automagicznie.
 
Back to Top